[Proběhlo] Obnovující víkendovka (8 – 10. 3. 2019, Daňkovice)

Začátkem března 2019 se v Daňkovicích konalo další krátké setkání s duchovní tématikou, tentokrát s názvem Obnovující víkendovka. Tato akce byla výjimečná složením účastníků, kdy jsme mezi sebou měli křesťany i ateisty, katolíky i evangelíky, lidi vychované ve víře i čerstvě pokřtěné z nevěřících rodin.

Po první, značně úspěšné aktivitě – společné večeři – jsme prolomili ledy křesťanskou společenskou hrou Christianity. Zjištění, že naši ateističtí přátelé jsou nám tvrdou konkurencí, nás doce motivovalo k dalšímu studiu Biblických textů. 🙂 Ovšem to pravé zahájení celé akce nás čekalo ve svíčkami osvětlené, jen přes hřbitov vzdálené, toleranční modlitebně. Natálie a Matouš se ujali čtení silné myšlenky Marka Váchy o neuchopitelné přítomnosti Boha podtržené Zuzčinou strhující hrou na varhany.

Sobota byla i přes nepřízeň počasí z velké části věnovaná toulkám po okolí, kdy jsme se s ostatními mohli v krásném prostředí sdílet o radostech, strastech a směrech našich životních a duchovních cest. Cílem první skupiny byla především skalní vyhlídka Prosička, jejíž dominantu čtenáři neprozradíme, ale doporučíme k navštívení. I druhá, méně mobilní skupina nabrala dobrý směr a skončila ve vyhlášeném hostinci, který taktéž stojí za navštívení. 🙂

V další části sobotního programu jsme proti sobě postavili hodnoty světa věřících a nevěřících a rozproudili dialog, který přinesl netušené pohledy, které jsme probírali ještě cestou do onoho ozkoušeného hostince. Tady je však třeba vyzvednout otevřenost v jednání, úctu a respekt, se kterým všichni přistupovali k názorům druhých. Jen díky tomu jsme mohli jít až na dřeň věci a obohatit se navzájem a jen díky tomu mohly být všechny rozdíly snadno spláchnuty deštěm, pivem a limonádou.

V neděli jsme navázali na předchozí večer a tentokrát jsme formou situačních otázek přemýšleli o Bohu a našem vztahu k němu. Bohužel jsme se tentokrát z logistických důvodů nezvládli dostat na mši, proto jsme si ji alespoň částečně vynahradili čtením Parabible a společnou službou druhým.

Snad se dílo podařilo a všichni odjížděli do svých domovů s lehčím srdcem. Ze zbylých peněz jsme také přispěli na opravu varhan v toleranční modlitebně, které údajně pomáhal financovat samotný císař Josef II. a kapkou v moři pomohli nadaci Lékaři bez hranic.

(Sepsala Verča M.)

 

Advertisement

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s